Yazar Hakkında

Onur Seçkin

Dr. Onur Seçkin: 1980 yılında Tokat’ın Niksar ilçesinde doğmuş, ilkokul 3. sınıftan sonraki eğitimine İstanbul’da devam etmiştir.

2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde tezsiz yüksek lisansla birleştirilmiş Matematik Öğretmenliği lisans programını tamamlamıştır. Aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Yetişkin Eğitimi yüksek lisans programına kabul edilmiştir. 2006 yılında yine bu üniversitede Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamış, bu görevini 2014yılına kadar sürdürmüştür. Yüksek lisans tezini Kaz Dağları Çevre Hareketi örneğinde yetişkinlerin sosyal hareketlerde öğrenme deneyimleri üzerine yapmıştır.

Yüksek lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde Yetişkin Eğitimi doktora programına devam etmiş ve Türkiye’de yaşam boyu öğrenme politikaları üzerine hazırladığı tez çalışmasıyla 2015 yılında doktora derecesini almıştır. Aynı üniversitede 2016 ve 2017 yıllarında iki farklı dönemde yarı zamanlı olarak Eğitimin Sosyal Temelleri ve Eğitime Giriş derslerini vermiştir.

Çeşitli uluslararası ve ulusal kitap ve dergilerde yayınlar yapmış, yurt dışında ve ülkemizde çeşitli eğitim konferanslarında bildiriler sunmuştur. 2012-2014 yılları arasında soL günlük gazetede eğitim üzerine haftalık köşe yazıları yazmıştır.

Doktora eğitimini tamamlamasının ardından özel sektörde eğitimci olarak görev yapmaya başlamıştır. Bu kapsamda yetişkin eğitimi, dijital öğrenme tasarımları ve uzaktan öğrenme alanlarına odaklanan çalışmalar yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır. Eğitimi, öğrenmeyi ve gelişimi küçük oğlunun gözünden yeniden anlamaya çalışmaktadır.

Seçiminizle eşleşen kitap bulunamadı.