Yazar Hakkında

Aykurt Nuhoğlu

Aykurt Nuhoğlu, 1959 yılında Trabzon’da doğdu. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat MühendisliğiBölümünden mezun oldu. İnşaat Mühendisi olarak profesyonel iş yaşamında özellikle kamu alanında hastaneler, spor kompleksleri, öğrenci yurtları gibi büyük projeleri başarıyla gerçekleştirdi. Çevre düzenlemeleri, büyük park-bahçe projeleri, nitelikli konutlar gibi çok sayıda farklı projenin yönetimi ve koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

SHP üyeliği ile başlayan siyaset yolculuğu, SHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği ve 1992 yılında Kadıköy İlçe Başkanlığı ile devam etti. Farklı dönemlerde CHP Kadıköy İlçe ve İl Kurultay Delegelikleri yaptı. Daha sonra CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2012 yılı içerisinde CHP İstanbul İl Başkanlığı Yerel Yönetimden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. CHP bünyesinde farklı komisyonlarda bulundu. 2014-2019 yılları arasında Kadıköy Belediye Başkanlığı yapan Aykurt Nuhoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Yayınevimizdeki Kitapları

% 30 indirim

Çatlağın Arkası

77,00 TL
Demokrasimizin sürekli tehdit altında olması herkesi rahatsız ediyor. Yıllardır tekrarlanan “Bu seçimde kurtuluyoruz.” söylemi can sıkıcı bir hale geldi. İktidarlar…