Tarihsel Gelişimi İçerisinde Marx’ın Düşüncesi

“Marksizm, tarih üstü olduğunu iddia eden bir doktrin değil, hareket halindeki tarihe nasıl devrimci biçimde müdahale edilebileceğinin bilimidir. Yani Marx’ın eserleri daima “kafada sorularla” okunmalı; güncel, somut sorunlara devrimci yanıtlar üretmenin aracı olmalıdır. Bu kitaptaki makaleler, “Marx aslında ne demek istemişti?” sorusu etrafında şekillenmedi. Marx’ın yazdıklarının yerine okunacak özetler olarak yazılmadı. İddiamız “en doğru okumayı” sunmak ya da bir çeşit “gerçek Marksizm” çerçevesi çizmek değil, belli bağlamlarda tartışmalar açmak. Bu şekilde yaklaşıldığında, hiç de tesadüfi olmayan bir biçimde, Marx’ın düşüncesinin kendi tarihsel gelişimini de belli bir bütünlük içerisinde sunmuş oluyoruz. Bu bütünlük, kitabın ruhunu oluşturuyor.”


Yurtdışına kitap satışımız, kargo ücretlerinin fahiş rakamlara varması nedeniyle durdurulmuştur. Yurtdışından sipariş vermek için,istediğiniz kitapların listesini iletisim @yazilama.com adresine iletmenizi rica ederiz!

105,00 TL

Kategoriler: ,

Her biri devrimci mücadelenin güncel sorunlarından yola çıkan makalelerden oluşan bu çalışma; Marx’ın ele alınan başlıca eserlerinin nasıl kullanılabileceğine dair birer örnek teşkil ederken, Marx’ın düşüncesini kendi tarihsel gelişimini  belli bir bütünlük içerisinde okuyucuya sunuyor.

Editör

Nevzat Evrim Önal

Kapak Tasarım

Özgür Aydoğan

Sayfa Sayısı

220

ISBN

978-605-2222-41-6

İç Sayfa Düzeni

Umut Tuna

Basım Tarihi

,

Yazar

Nevzat Evrim Önal

Yayıncı

Yazılama Yayınevi