Portreler

Solabakan -Portreler

Portre çizmek öznel bir iştir. Ama öznellik, pek de kötü bir şey değildir. Nasıl çizdiğinize bakar. Marksist yöntemin en büyük katkısı, en büyük ayrıcalığı özneyi, bir uçta maddi koşullar tarafından dümdüz belirlenen bir acizlik, karşı uçtaysa aynı maddi koşulların üstünde dilediğince tepinen bir kendinde kuvvet olma arasında gidip gelen kaderinden kurtarması değil midir? Tarihsel belirlenimle tarihsel eylemin oluşturduğu bütünlük, kupkuru bir bilimsel doğrudan ibaret sayılabilir mi?


Yurtdışına kitap satışımız, kargo ücretlerinin fahiş rakamlara varması nedeniyle durdurulmuştur. Yurtdışından sipariş vermek için,istediğiniz kitapların listesini iletisim @yazilama.com adresine iletmenizi rica ederiz!

Orijinal fiyat: 100,00 TL.Şu andaki fiyat: 70,00 TL.

 • Bu kitabı armağan etmek için mi almak istiyorsunuz?

  Onay kutusunu işaretleyin, açılacak bölümlere gerekli bilgileri girin, sizin adınıza iletelim.

  Armağan Etmek İstediğiniz Kişinin...
  Gönderim Bilgileri
  *Adres
  *Ülke
  Teslim tarihi belirlemek istiyor musunuz?

  Armağanınızın ulaşmasını istediğiniz tarihi belirleyebilirsiniz

Portre çizmek öznel bir iştir. Ama öznellik, pek de kötü bir şey değildir. Nasıl çizdiğinize bakar. Marksist yöntemin en büyük katkısı, en büyük ayrıcalığı özneyi, bir uçta maddi koşullar tarafından dümdüz belirlenen bir acizlik, karşı uçtaysa aynı maddi koşulların üstünde dilediğince tepinen bir kendinde kuvvet olma arasında gidip gelen kaderinden kurtarması değil midir? Tarihsel belirlenimle tarihsel eylemin oluşturduğu bütünlük, kupkuru bir bilimsel doğrudan ibaret sayılabilir mi? Bilimsel doğru ve onun yakın akrabası olarak devrimci politik bir tez, duygu yüklü değil midir? Demokratik Almanya’nın devrimci bilim insanı Jürgen Kuczynski, Küba izlenimlerini torununa naklederken “laboratuvarda dans ediyorlar” der. Asaf Güven Aksel böyle portreler çiziyor.

ISBN

978-605-9988-76-6

Editör

Oğuz Kavala

Düzelti

Ali Çatal

Kapak Tasarım

Levent Karaoğlu

Sayfa Tasarım

Yiğit Berker

Sayfa Sayısı

190

Boyut

13,5 x 21 cm

Birinci Basım

Mart 2017

Yazar

Asaf Güven Aksel