Ruhlar Mezbahası İyi Günler Diler

“Onlar gibi olmana, aslında onlardan birisi olmana ve tam olarak aslında onlardan birisi de olamayışına sinirleniyorsun. Ama ne yersiz!”

 Tolga Binbay yeni öykü kitabı Ruhlar Mezbahası İyi Günler Diler’de kesip birleştirdiği düşünceler ve sözcüklerle okuyucusuna yeni anlam pencereleri açmaya devam ediyor.

Sıradan hayatların ‘sıra dışı anlarına’ odaklanan öykülerde, Binbay’ın incelikli dili ve özgün anlatımı dikkat çekiyor. Seçtiği müzikleri öykülerine bir kahraman olarak ekleyen yazar, ‘kötülüğün sıradanlığı’nı tüm şiddetiyle ortaya koyuyor.


Yurtdışına kitap satışımız, kargo ücretlerinin fahiş rakamlara varması nedeniyle durdurulmuştur. Yurtdışından sipariş vermek için,istediğiniz kitapların listesini iletisim @yazilama.com adresine iletmenizi rica ederiz!

63,00 TL

1 adet stokta

Kategoriler: ,

Bizi öldürmeye geldiklerinde evlerine dönüyordu sırtlarında çantalarıyla, geç kalmış çocuklar ve akşam telaşına yetişen adımlar geçiyordu kaldırımlardan. İncecik bir ay yükseliyordu uzaktaki tepenin ardından. Hilal. Havada misafirliğe gelmiş yarım bir serinlik. Ama bahar çoktan girmişti açık kapıdan içeri. Getirmişti işte, sanki bin gün sürecek bir tazelik. Çiçekler, çiçekler, çiçekler arasında.

Bizi öldürmeye geldiklerinde açıktı kapımız ve sevinerek karşılamıştık onları daha eşikte, gülen yüzümüzle. Radyo açıktı içeride ya da televizyon, belki her ikisi de. İnce bir saz geçiyordu arkadan. Akşam şarkısı. Bekletmeden buyur etmiştik içeri. Her birini.

(Arka Kapak Yazısı)

Yazar

Tolga Binbay

Kapak Görseli

Dima Zverev, İş çıkışı Moskova Metrosu, 2018

İç Sayfa Düzeni

Umut Tuna

Sayfa Sayısı

114

ISBN

978-605-2222-46-1

Basım Tarihi

,

Yazar

Tolga Binbay

Yayıncı

Yazılama Yayınevi