Hariciye Çarkı : Anılar

“Mahmut Dikerdem’in anıları Hariciyeyi anlamak için paha biçilmez bir kaynak. Türkiye’nin dış politikasına ve Hariciye mesleğine eleştirel bakabilen bir gözün anlattıkları, bugüne kadar bakanların ve elçilerin anıları dışında büyük ölçüde gizli bir kutu olarak kalan Hariciyeyi anlamak için çok kıymetli. Devletin kurumlar ve kadrolar bütünü olduğu düşünülürse Türkiye Cumhuriyeti devletinin dış politikasını yürütenlerin öncelikleri, meslek alışkanlıkları, akıl yürütme biçimleri özellikle önem taşıyor. Dikerdem’in anıları bugüne kadar Hariciyecilerin yazdığı anılar arasında bu açıdan en tatmin edici olanı dersek abartmış olmayız.

Marksist bir Hariciyecinin nasıl olup da Türkiye Cumhuriyeti’ni dışarıda temsil eden en yüksek kademeye, büyükelçiliğe terfi edebildiği ve bu kritik görevi uzun yıllar sürdürebildiği kitabın bize sordurduğu soruların başında geliyor.”

Doç. Dr. Cangül Örnek

(Arka Kapak Yazısı)


Yurtdışına kitap satışımız, kargo ücretlerinin fahiş rakamlara varması nedeniyle durdurulmuştur. Yurtdışından sipariş vermek için,istediğiniz kitapların listesini iletisim @yazilama.com adresine iletmenizi rica ederiz!

Orijinal fiyat: 130,00 TL.Şu andaki fiyat: 91,00 TL.

Editör

Prof. Dr. E. Zeynep Suda

Düzelti

Ayhan Keser

Kapak Tasarım

Arzu Melek Sancar

İç Sayfa Düzeni

Eren Taymaz

ISBN

978-605-2222-76-8

Basım Tarihi

Sayfa Sayısı

185

Boyut

13.5 x 21

Yazar

Mahmut Dikerdem

Diziler

Yaşamın İçinden